Przebudowany ciąg dróg powiatowych z Wijewa do węzła S5 Nietążkowo uzyskał połączenie z drogą krajową nr 5 w okolicach Nietążkowa.

W październiku br. zakończono największą inwestycję w historii powiatu leszczyńskiego - budowy i przebudowy 28 km drogi powiatowej od drogi wojewódzkiej Wschowa – Wolsztyn do węzła Nietążkowo na przyszłej drodze ekspresowej S5.

Droga ekspresowa S5 na odcinku od Poznania do węzła Radomicko w powiecie leszczyńskim zostanie oddana do użytku dopiero w 2019 r. Aby kierowcy korzystający z oddanej niedawno do użytku drogi już teraz mogli korzystać z połączenia z obecną drogą krajową nr 5, na wniosek samorządów zaangażowanych w inwestycję Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zleciła szybsze wykonanie ronda i brakującego odcinka drogi. Prace drogowców zostały zakończone.

Dzięki przebudowanej i wybudowanej drodze powiatowej dojazd mieszkańców gmin Wijewo i Włoszakowice do krajowej „piątki”, a w niedalekiej przyszłości do S5, stał się znacznie wygodniejszy i szybszy.

fot. UG Włoszakowice