Starosta Jarosław Wawrzyniak wręczył studentom nagrody za dobre wyniki w nauce. Co roku Zarząd Powiatu Leszczyńskiego wyróżnia kilkunastu młodych mieszkańców powiatu.

Zgodnie z uchwałą Rady Powiatu Leszczyńskiego w sprawie zasad przyznawania pomocy finansowej dla uzdolnionych studentów Zarząd Powiatu Leszczyńskiego co roku rozpatruje składane wnioski. W tym roku złożyło je 13 studentów, jedna osoba nie spełniała warunków zapisanych w uchwale.

Zarząd Powiatu Leszczyńskiego przyznał nagrody 12 studentom z powiatu leszczyńskiego (mieszkają w sześciu z siedmiu gmin powiatu) studiującym na wyższych uczelniach m.in. w Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Krakowie. Studenci mieli średnie ocen za wyniki w nauce od 4,50 do 5,0.

Nagrody Starosty Leszczyńskiego w roku 2018 otrzymali:

1. Katarzyna Brzezewska

2. Sara Ratajczak

3. Anna Biegańska

4. Martyna Bąk

5. Andrzej Mancki

6. Ewa Misiorna

7. Józefina Matyla

8. Daria Kubiak

9. Weronika Kosmalska

10. Jagoda Hofman

11. Agnieszka Kasprzyk