Na ostatniej sesji w kadencji 2014 -2018 zebrała się Rada Powiatu Leszczyńskiego. Radni m.in. podziękowali za współpracę wicestaroście Robertowi Kasperczakowi, który został wybrany Wójtem Gminy Włoszakowice.

Radni zapoznali się ze sprawozdaniem starosty Jarosława Wawrzyniaka z działalności Zarządu Powiatu Leszczyńskiego w okresie międzysesyjnym oraz podjęli jedną uchwałę – w sprawie niezaskarżania do Sądu Administracyjnego rozstrzygnięcia nadzorczego Wojewody Wielkopolskiego z dnia 26 października 2018 r. dotyczącego nowego statutu powiatu leszczyńskiego.

W ciągu czteroletniej kadencji 17-osobowa rada powiatu obradowała 51 razy i podjęła w tym czasie 326 uchwał.

Radni podziękowali wicestaroście Robertowi Kasperczakowi za czteroletnią pracę na rzecz mieszkańców powiatu. Rada Powiatu Leszczyńskiego wybrała go na tę funkcję w grudniu 2014 r. W wyborach samorządowych w dniu 21 października br. Robert Kasperczak został wybrany Wójtem Gminy Włoszakowice. Mandat obejmie podczas pierwszej sesji Rady Gminy Włoszakowice w dniu 20 listopada br.