Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lesznie tradycyjnie już zorganizowało spotkanie mikołajkowe dla rodzin zastępczych z powiatu leszczyńskiego. Impreza odbyła się w sali wiejskiej w Długich Starych w gminie Święciechowa.

W spotkaniu uczestniczyło ponad 80 dzieci oraz ich rodzice zastępczy. Powitał ich kierownik PCPR Mateusz Juśkiewicz. W spotkaniu uczestniczyli także starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Grzegorz Rusiecki oraz skarbnik powiatu Marcin Wydmuch.

Podczas spotkania mikołajkowego uczestnicy wykonywali stroiki świąteczne i ozdoby choinkowe, wspólnie także udekorowano choinkę. Tradycyjnie do dzieci przybył Święty Mikołaj, który wręczył im paczki świąteczne. Jak co roku imprezę uświetnił „deszcz z balonów” przygotowany przez Beatę Budzyńską, pełniącą funkcję zawodowej rodziny zastępczej.

Uczestnicy wspólnie biesiadowali przy świątecznym posiłku przygotowanym przez panie z Koła Emerytów i Rencistów w Święciechowie. Organizacją i obsługą imprezy mikołajkowej zajęli się pracownicy PCPR w Lesznie, za oprawę muzyczną i konkursową odpowiadał Edward Baldys. Koszty mikołajek sfinansowane zostały przez powiat leszczyński.