Cztery firmy złożyły oferty na budowę 10 km ciągu pieszo – rowerowego z Gołanic przez Jezierzyce Kościelne do Włoszakowic. Najtańsza z ofert jest o ok. 1,4 mln zł droższa niż zapisana w budżecie wartość projektu.

Urząd Marszałkowski w Poznaniu przyznał powiatowi leszczyńskiemu 6.727.394,78 zł dofinansowania z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 na wart 7.999.999,94 zł projekt „Budowa ciągu pieszo – rowerowego Gołanice, Jezierzyce Kościelne, Włoszakowice wraz z organizacją miejsc przesiadkowych na terenie Powiatu Leszczyńskiego w ramach zadania Ograniczenie emisji na terenie Aglomeracji Leszczyńskiej ścieżki Gołanice-Włoszakowice”.

Projekt i kosztorys zostały opracowane w 2016 r., dlatego przy ogłoszeniu przetargu istniała obawa, że po dwóch latach od wyceny wykonawcy złożą oferty znacząco droższe. Tak też się stało. Spośród czterech ofert najtańsza wynosi 9.389.961 zł, tj. o ok. 1,4 mln zł droższa od kosztorysu. Najdroższa natomiast jest droższa o ok. 1,9 mln zł.

W styczniu władze powiatu podejmą decyzję, czy brakująca kwotę przekazać z budżetu powiatu. Być może inwestycja zostanie także dofinansowana z budżetu gminy Włoszakowice.