W Bukówcu Górnym uroczyście obchodzono 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Obchody rozpoczęto w sali Wiejskiego Domu Kultury koncertem pieśni patriotycznych i powstańczych oraz kolęd i pastorałek w wykonaniu Poznańskich Słowików - Chóru Chłopięcego i Męskiego Filharmonii Poznańskiej.

W uroczystości uczestniczyli m.in. starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak i radna Rady Powiatu Leszczyńskiego, prezes zarządu firmy Werner Kenkel Halina Florek.

Po koncercie odbyła się msza święta z udziałem pocztów sztandarowych. Hołd Powstańcom Wielkopolskim oddano również pod tablicami pamiątkowymi i na grobach powstańców z udziałem asysty honorowej IV Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego, podczas apelu pamięci. Nie zabrakło też odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego" i salwy honorowej ku czci bohaterów. Głównym organizatorem uroczystości było Stowarzyszenie Bukówczan MANU.

Fot. Wloszakowice.pl

{gallery}2018/artykuly/Bukowiec_100_PW,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}