Stowarzyszenie Turystyki Rowerowej Dynamo Wilkowice podsumowało sezon turystyki rowerowej 2018.

Rok 2018 był pierwszym rokiem działalności Stowarzyszenia Dynamo Wilkowice. Działacze zorganizowali w ub.r. kilka imprez turystycznych – pikników rowerowych i rajdów, nie tylko dla mieszkańców Wilkowic, ale także dla wszystkich chętnych z powiatu leszczyńskiego. Sztandarowym przedsięwzięciem był Rajd Rowerowy Śladami Bitew Powstania Wielkopolskiego, dofinansowany z budżetu powiatu leszczyńskiego, w którym uczestniczyło ok. 100 rowerzystów. Kierowane przez Jan Woźnego stowarzyszenie przygotowało też kilka wycieczek dla swoich członków, m.in. do Sławy i Gryżyny. Członkowie Dynama startowali też w wielu rajdach i wyścigach MTB organizowanych przez inne podmioty.

Stowarzyszenie przygotowało pamiątkowe grawertony dla osób szczególnie zaangażowanych w jego działalność i ją wspierających. Wśród osób wyróżnionych znalazł się starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, który był przewodnikiem ubiegłorocznego rajdu rowerowego Śladami bitew Powstania Wielkopolskiego.