W Zespole Szkół Specjalnych w Górznie pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy Razem” obchodzono Dzień Bezpiecznego Internetu 2019.

Celem obchodów było zwrócenie uwagi na pozytywne aspekty korzystania z sieci na co dzień i rzeczywisty udział internautów w tworzeniu wirtualnego świata. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacj. Potencjał sieci, dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki. Pamiętajmy jednak, że wszyscy możemy przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywny, a każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to co robi w Internecie.

Podczas tegorocznych obchodów DBI 2019 organizatorzy chcieli podkreślić to, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji.

W każdej klasie na godzinach wychowawczych zostały przypomniane zasady bezpiecznego korzystania z zasobów sieciowych.

Uczniowie uczestniczyli także w konkursie plastyczno-medialnym.

Wyniki konkursu na pracę plastyczną wyglądały następująco:

•             I miejsce – Zuzanna Paszkowiak, Katarzyna Robaszyńska

•             II miejsce – Ewelina Prałat, Gabryś Gawroński

•             III miejsce – Marcin Banaszczak, Adrian Lichy

W konkursie na prezentację multimedialną nagrodzono dwie prace – dwa II miejsca otrzymali:

•             Paweł Andrzejewski kl. VII i Ignacy Zieliński kl. I

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata.

Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

{gallery}1.2019/ZSS_Gorzno_Bezpieczny_Internet,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}