W Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie odbyła się narada roczna podsumowująca rok 2018. Leszczyńskich strażaków za osiągnięte wyniki chwalił komendant wojewódzki.

W naradzie rocznej uczestniczył komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu brygadier Andrzej Bartkowiak, a także samorządowcy Leszna i powiatu leszczyńskiego, w tym starosta Jarosław Wawrzyniak.

Sprawozdanie z działalności Komendy Miejskiej PSP w Lesznie w 2018 r. przedstawił komendant miejski starszy brygadier Maciej Zdęga. W 2018 r. zwiększyła się liczba pożarów, których było 227. Zmalała natomiast liczba miejscowych zagrożeń, do których zaliczane są m.in. wypadki i kolizje drogowe, z 1330 w 2017 r. do 1167 w 2018 r. W wypadkach zginęło 17 osób. W wyniku wszystkich zdarzeń straty materialne wyniosły ponad 6 mln zł, uratowano mienie wartości 13 mln zł. Strażacy najczęściej interweniowali na terenie Leszna oraz Włoszakowic, najbezpieczniej było w gminach Wijewo i Krzemieniewo.

W 2018 r. kupiono nowe wozy m.in. dla jednostek OSP Miasta Leszna i Osiecznej.

fot. F.Wybieralski