Od 21 marca br. objazd drogi krajowej nr 12 relacji Leszno - Kalisz odbywa się przez Nową Wieś i Kąkolewo.

W związku z przebudową ul. Kąkolewskiej w Lesznie przez spółkę Strabag wprowadzony został ruch jednokierunkowy na tej ulicy. Zmiana organizacji ruchu polega na zamknięciu na niej północnego pasa ruchu i wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na odcinku od granicy administracyjnej Leszna do Ronda Grzybowo. Dlatego od 21 marca br. wprowadzono objazd drogi krajowej nr 12 relacji Leszno - Kalisz przez Nową Wieś i Kąkolewo w powiecie leszczyńskim.