Święto Geografii Wojskowej przypada na dzień 23 lutego, data ta związana jest z wydaniem w 1919 roku (97 lat temu) Rozkazu Naczelnego Dowództwa WP

zatwierdzającego projekt organizacyjny oraz nakazującego opracowanie etatu Instytutu Wojskowo-Geograficznego. 19 Samodzielny Oddział Geograficzny w Lesznie (jeden z czterech oddziałów geograficznych Wojska Polskiego) uczcił ten dzień w Sali Balowej Zamku w Rydzynie. Po wprowadzeniu pocztów sztandarowych i odśpiewaniu hymnu państwowego Gości powitał szef Geografii Wojskowej płk Andrzej Merski. Uroczystość była okazją do wręczenia wielu nagród i wyróżnień. Jedną z odznak Zasłużony Żołnierz Rzeczypospolitej Polskiej został uhonorowany główny inżynier 19 Samodzielnego Oddziału Geograficznego ppłk Krzysztof Ślusarz.

Spotkanie było również okazją do wręczenia wielu odznaczeń i nagród. W obchodach tego święta udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych i szkół naszego regionu.

GALERIA ZDJĘĆ - ZOBACZ