Zespół Szkół Specjalnych w Rawiczu zdobył tytuł „Młody Przyjaciel Środowiska” i Nagrodę Starosty Leszczyńskiego za pierwsze miejsce w XXVII Regionalnym Konkursie Wiedzy Ekologicznej. Rywalizacja miała miejsce w siedzibie SOSW Rydzyna.

Organizatorami XXVII Regionalnego Konkursu Wiedzy Ekologicznej o Nagrodę Starosty Leszczyńskiego i tytuł „Młody Przyjaciel Środowiska” było Starostwo Powiatowe w Lesznie i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Rydzynie. Cel konkursu to propagowanie i podnoszenie poziomu wiedzy ekologicznej oraz kształtowanie świadomego działania na rzecz ochrony środowiska w życiu codziennym. Uczestnikami konkursu byli uczniowie z orzeczeniem o niepełnosprawności intelektualnej w stopniu lekkim.

W tym roku na spotkanie młodych pasjonatów natury w Rydzynie przybyli uczniowie szkół specjalnych z Leszna, Rawicza, Brzezia, Górzna a także po raz pierwszy ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 13 w Lesznie. Trzyosobowe drużyny w kategorii młodszej (klasa 4-6 szkoły podstawowej) i starszej (klasa 7 i 8 szkoły podstawowej oraz III gimnazjum) konkurowały w zadaniach teoretycznych i praktycznych. Ich wiedzę oceniała komisja konkursowa w składzie: Grzegorz Rusiecki, wicestarosta leszczyński, Janusz Perski, naczelnik wydziału ochrony środowiska, rolnictwa i leśnictwa Starostwa Powiatowego w Lesznie, Jacek Napieralski, nadleśniczy Nadleśnictwa Karczma Borowa i Kornel Klefas z Urzędu Miasta i Gminy w Rydzynie.

Nagrodę Starosty Leszczyńskiego za zajęcie pierwszego miejsca i tytuł „Młody Przyjaciel Środowiska” w grupach młodszej i starszej otrzymał Zespół Szkół Specjalnych w Rawiczu. Drugie miejsca w obydwu grupach wiekowych zajął Zespół Szkół Specjalnych w Lesznie, a trzecie w grupie młodszej - Zespół Szkół Specjalnych w Brzeziu, natomiast w grupie starszej - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Rydzynie. Organizację konkursu finansowo wsparło m.in. Starostwo Powiatowe w Lesznie.