Leszczyńska policja ogłosiła konkurs plastyczny „Bezpiecznie i ekologicznie przez powiat leszczyński”. Odbywa się pod patronatem starosty leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka, a główną nagrodą będzie rower.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas czwartych szkół podstawowych powiatu leszczyńskiego. Z każdej placówki wybrane zostaną maksymalnie trzy prace. Praca konkursowa powinna być wykonana w formacie A3, w dowolnej formie i technice. Komisja wybierze trzy najlepsze prace, główną nagrodą jest rower ufundowany przez leszczyńską firmę Euro Rower. Patronem medialnym konkursu jest Gazeta ABC.

Celem konkursu jest zwiększenie świadomości dzieci w zakresie przepisów ruchu drogowego i bezpiecznego zachowania na drodze. W każdej ze szkół z czwartoklasistami dzielnicowi przeprowadzają pogadanki na temat bezpiecznego poruszania się na rowerze, przypominają podstawowe przepisy i znaki drogowe oraz omawiają wymagane wyposażenie roweru. Policjanci zachęcają młodych rowerzystów do stosowanie elementów ochronnych oraz odblaskowych. Każdy z uczniów otrzyma mapkę ścieżek rowerowych w powiecie leszczyńskim.

Konkurs trwa do 31 maja br.