W Teatrze Miejskim w Lesznie zorganizowano cykliczne spotkanie poetyckie Wiosna z Pegazem.

Wiosna z Pegazem to tradycyjne spotkanie poetycko - muzyczne połączone z promocją almanachu poetyckiego. W serii Zeszytów literackich wydawanych przez Leszczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury ukazał się już dwudziesty czwarty tom. Tytuł tego tomiku „Fotel bujany w obłokach" jest wybrany z wiersza Dominiki Gładek.

Jednym z celów przyświecających tej serii wydawniczej jest próba dokumentowania czegoś, co można nazwać status quo – stanem rzeczy środowiska literackiego regionu leszczyńskiego. Moderatorem spotkania był Marek Klupś. W programie wieczoru swoje wiersze prezentowali oraz rozmawiali nie tylko o poezji: Eleonora Biberstajn, Ryszard Biberstajn, Tomasz Biberstajn, Dominika Gładek, Krystyna Grys, Tadeusz Hofmański, Kamila Maria Kampa, Marek Klupś, Katarzyna Marciniak – Helińska, Józef Mądry, Sara Ratajczak, Andrzej Janusz Stanisławski, Zbigniew Zalesiński, Katarzyna Zmysłowska. Opracowanie muzyczne wieczoru przygotował Michał Hadasik. Na wystawie można było zobaczyć rysunki Jerzego Błaszczyka i Józefa Złotkowskiego. Imprezą przygotował Roman Józefiak - przewodniczący zarządu Leszczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury.

Organizację imprezy dofinansowało Starostwo Powiatowe w Lesznie.

{gallery}2019/Leszno_Wiosna_Pegaz_2019,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}