Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie ogłosił przetarg na przebudowę drogi powiatowej na odcinku Dąbcze – Nowa Wieś – Kąkolewo. Wykonawcy mogą składać oferty do 18 czerwca br.

Wniosek o dofinansowanie przebudowy drogi powiatowej nr 4800P na odcinku Dąbcze - Nowa Wieś – Kąkolewo samorząd powiatu leszczyńskiego złożył w ub.r. – jeszcze w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Projekt uzyskał pozytywną ocenę, ale znalazł się na liście rezerwowej, co nie gwarantowało dofinansowania 50 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji i otrzymania dotacji w kwocie do 2.762.389 zł, tj. połowy kosztów kwalifikowanych. Wojewoda wielkopolski po weryfikacji wniosków zatwierdził nową listę inwestycji i wniosek samorządu uzyskał dofinansowanie.

W związku z tym Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie ogłosił przetarg na przebudowę ok. 3,8 km drogi powiatowej w gminie Rydzyna, od kościoła w Dąbczu przez Nową Wieś do granicy z gminą Osieczna w Kąkolewie. Inwestycja zakłada wzmocnienie istniejącej krawędzi jezdni wraz z jej poszerzeniem do sześciu metrów, przebudowę istniejących chodników, regulację studni wpustowych kanalizacji deszczowej oraz oczyszczenie i wyprofilowanie rowów drogowych. Dodatkowo w celu poprawy bezpieczeństwa wykonana zostanie przebudowa wyniesionego przejścia dla pieszych oraz zamontowany zostanie radar z tablicą informujący o prędkości ruchu pojazdu.

Na oferty wykonawców ZDP w Lesznie czeka do 18 czerwca br. Termin wykonania inwestycji to 31 października br.