Ulicami Rydzyny przeszedł niebieski marsz dla autyzmu, w którym uczestniczyli nie tylko uczniowie i nauczyciele Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rydzynie.

SOSW w Rydzynie oraz Stowarzyszenie „Podaruj Dzieciom Radość” zorganizowali festyn z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu oraz Światowego Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Od 2014 r. w SOSW Rydzyna uczą się dzieci dotknięte autyzmem i zespołem Aspergera. Obecnie specjalistyczna kadra opiekują się ok. 30 uczniów wymagającymi specjalnej troski. Tradycyjnie raz w roku liczni uczestnicy marszu, nie tylko z SOSW Rydzyna, ale też m.in. z rydzyńskiego przedszkola i szkoły, trzymając w rękach transparenty i niebieskie wiatraczki przeszli z siedziby ośrodka na rydzyński Rynek i z powrotem. Przed siedzibą SOSW zorganizowany został festyn z wieloma atrakcjami - dmuchańcami, malowaniem twarzy, grami i zabawami.

fot. rydzyna24.pl