Powiat leszczyński, gmina Włoszakowice i spółka Werner Kenkel z Krzycka Wielkiego podpisały porozumienie o sfinansowaniu przebudowy części drogi powiatowej przez tę miejscowość. Inwestycja zostanie wykonana w tym roku.

W 2017 r. gmina Włoszakowice zleciła firmie Budo Instal Pawła Kaczmarka budowę sieci kanalizacyjnej w Krzycku Wielkim. Zgodnie z umową ma się ona zakończyć do 15 października br., a jednym z elementów kontraktu jest odbudowa nawierzchni jezdni i chodnika po wykonanych pracach podziemnych.

Zarząd Powiatu Leszczyńskiego podjął decyzję, by w tym samym czasie, gdy na koszt firmy Budo Instal nastąpi odbudowa nawierzchni ścieralnej kompleksowo przebudować cały ok. 1,1 km drogi powiatowej – ul. Krzyckiego w Krzycku Wielkim, od ul. Mórkowskiej do ul. Os. 700-lecia. Zakres robót obejmować będzie wymianę krawężników po obu stronach jezdni, wymianę nawierzchni chodnika oraz utwardzonych zjazdów (po prawej stronie), wymianę istniejących studni kanalizacji deszczowej i wykonanie warstwy wyrównawczej asfaltu.

W siedzibie spółki Werner Kenkel w Krzycku Wielkim podpisano porozumienie w sprawie wspólnej realizacji przedsięwzięcia obejmującego przebudowę drogi powiatowej nr 4759P w miejscowości Krzycko Wielkie, w tym sfinansowania jego kosztów. Podpisali je starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Grzegorz Rusiecki przy kontrasygnacie skarbnika powiatu Marcina Wydmucha, wójt Gminy Włoszakowice Robert Kasperczak przy kontrasygnacie skarbnik gminy Moniki Ławeckiej oraz wiceprezes spółki Werner Kenkel Adam Kenkel i prokurent Krzysztof Giera. Zgodnie z porozumieniem powiat leszczyński i gmina Włoszakowice przekażą na inwestycję po 400 tys. zł, a spółka Werner Kenkel – 350 tys. zł.

Wkrótce Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie ogłosi przetarg na przebudowę drogi w Krzycku Wielkim.