Przebudowa drogi powiatowej z Garzyna do Drobnina została oficjalnie zakończona. W uroczystym spotkaniu uczestniczyły m.in. władze samorządowe powiatu leszczyńskiego i gminy Krzemieniewo.

Droga z Garzyna do Drobnina była wąska, co utrudniało bezpieczne mijanie się pojazdów. W ub.r., przed rozpoczęciem remontu, wycięte zostały drzewa i usunięte korzenie, które kolidowały z zakresem planowanych robót. Brygada remontowa Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie pod koniec ub.r. i wiosną tego roku wzmocniła krawędzi jezdni na odcinku 1,4 km i szerokości około 1,6 m. Na poszerzonym odcinku ułożono dwie warstwy asfaltu. Po zakończeniu prac szerokość jezdni wynosi 6 m.

Inwestycja o wartości ok. 570 tys. zł została sfinansowana przez powiat leszczyński i gminę Krzemieniewo. W oficjalnym zakończeniu inwestycji uczestniczyli starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wójt gminy Krzemieniewo Radosław Sobecki oraz radni obu samorządów.

Fot. Elka.pl