W Lesznie uroczyście obchodzono 100-lecie powołania policji państwowej. W tym dniu otwarto strzelnicę i odsłonięto tablicę poświęconą jej patronowi - komisarzowi Kazimierzowi Wiśniewskiemu, ostatniemu przedwojennemu komendantowi powiatowemu Policji Państwowej w Lesznie.

Leszczyńskie obchody 100. rocznicy powołania policji państwowej rozpoczęła uroczysta zbiórką w auli Wyższej Szkoły Humanistycznej w Lesznie. W trakcie uroczystości w obecności zaproszonych gości, m.in. starosty leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka, wręczono funkcjonariuszom odznaczenia, wyróżnienia i awanse w stopniu służbowym. Łącznie awansowanych zostało 46 osób, w tym dwóch wyróżnionych przedterminowym awansem.

Następnie na terenie Komendy Miejskiej Policji w Lesznie przy ul. 17 Stycznia uroczyście otwarto nowo wybudowaną krytą strzelnicę. Oprócz strzelnicy z czterema torami i zapleczem w budynku mieszczą się także siłownia oraz sala do ćwiczenia taktyki i techniki interwencji, a obok niego powstały pomieszczenia dla policyjnych psów. Koszt inwestycji to ok. 6 mln zł. Ze strzelnicy korzystać będą policjanci z czterech powiatów. Patronem strzelnicy został komisarz Kazimierz Wiśniewski – ostatni przedwojenny komendant powiatowy Policji Państwowej w Lesznie.

Leszczyńska policja zaprasza na festyn z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej, który odbędzie się 24 lipca br. w godz. 18.00 – 22.00 przy strzelnicy Komendy Miejskiej Policji w Lesznie, ul. 17 stycznia 8. Dla gości przygotowano wiele atrakcji{gallery}2019/Leszno_policja_strzelnica_2019,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}.