W Bojanicach w gminie Krzemieniewo zbudowano drugi odcinek ścieżki rowerowej przy drodze powiatowej.

Na zlecenie Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie firma Willer-Bud z Nowej Wsi w Bojanicach z kostki betonowej zbudowała ok. 80 mb ścieżki pieszo – rowerowej o szerokości 2,5 m. Była to kontynuacja ubiegłorocznej inwestycji gminy Krzemieniewo, która otrzymała dotację z budżetu Unii Europejskiej na budowę ok. 650 mb ścieżki po lewej stronie drogi powiatowej z Bojanic w kierunku Nowego Belęcina. Dzięki tegorocznej inwestycji udało się doprowadzić ścieżkę do przejścia dla pieszych na wysokości przystanka autobusowego.