Od poniedziałku 4 kwietnia br. ruch na drodze powiatowej z Leszna do Dąbcza będzie jednokierunkowy. W związku z przebudową jezdni wyjazd z tej miejscowości na krajową „piątkę” przez około miesiąc będzie niemożliwy, trzeba będzie korzystać z objazdów.

W połowie marca br. rozpoczęła się warta ok. 3,2 mln zł przebudowa drogi powiatowej, na odcinku od drogi krajowej Nr 5 do Dąbcza. Prace nie są wykonywane na pierwszym półkilometrowym odcinku, który zostanie zmodernizowany w ramach kontraktu na budowę drogi ekspresowej S5 Poznań – Wrocław.

Dotychczas generalny wykonawca inwestycji – spółka Strabag - wykonała drenaż rowu i profilowanie skarpy pod ciąg pieszo – rowerowy. Od strony „piątki”, do końca lasu będzie przebiegał po lewej stronie jezdni, na dalszym odcinku – po prawej. Pierwszy odcinek będzie wykonany z asfaltu, drugi – z kostki betonowej.

W ubiegłym tygodniu rozpoczęto prace przy poszerzaniu jezdni do sześciu metrów. Stara nawierzchnia jest frezowana, a w miejscach gdzie jej nie ma wykonywana jest podbudowa kamienna.

- Przebudowa drogi zawsze wiąże się z utrudnieniami w ruchu drogowym. Dotychczas możliwe było stosowanie ruchu wahadłowego, ale w związku z pracami na połowie szerokości jezdni, w celu zachowania bezpieczeństwa dla kierowców i pracowników firmy wykonawczej, musimy wprowadzić ruch jednokierunkowy – informuje Marian Kaczmarek, kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie.

Od poniedziałku 4 kwietnia br. na drodze powiatowej wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. Odbywać się będzie wyłącznie w kierunku Dąbcza. Zarząd Dróg Powiatowych zorganizował objazdy dla ruchu w odwrotnym kierunku. Będzie to możliwe przez Rydzynę i Nową Wieś.

- O zmianie organizacji ruchu powiadomiliśmy służby ratunkowe, a także Miejski Zakład Komunikacji w Lesznie, który jest organizatorem przewozów komunikacji podmiejskiej. Ruch jednokierunkowy będzie obowiązywał około miesiąca -   informuje Marian Kaczmarek, kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie.