Spółka Strabag kończy organizację kolejnych miejsc przesiadkowych w powiecie leszczyńskim. W ośmiu miejscowościach ustawione zostały wiaty z mapami tras rowerowych i stojaki na rowery.

Umowa ze spółką Strabag – oprócz budowy ok. 10 km ścieżki pieszo – rowerowej na trasie Gołanice – Jezierzyce Kościelne – Włoszakowice - obejmuje utworzenie ośmiu miejsc przesiadkowych w Święciechowie, Gołanicach, Jezierzycach Kościelnych, na Krzyżowcu, we Włoszakowicach, Boszkowie - Letnisku, Pawłowicach i Oporowie. Składają się na nie oświetlone wiaty z mapami tras rowerowych, stojaki na rowery i w niektórych lokalizacjach także parkingi. W większości miejsc prace już zostały wykonane.

Na projekt „Budowa ciągu pieszo – rowerowego Gołanice, Jezierzyce Kościelne, Włoszakowice wraz z organizacją miejsc przesiadkowych na terenie Powiatu Leszczyńskiego w ramach zadania Ograniczenie emisji na terenie Aglomeracji Leszczyńskiej” Urząd Marszałkowski w Poznaniu przyznał powiatowi leszczyńskiemu 6.727.395 zł dofinansowania z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020. Koszt inwestycji wynosi ok. 9,4 mln zł.

UE sciezki