Zarząd Powiatu Leszczyńskiego rozpoczął procedurę przygotowania do wyboru podmiotu prowadzącego w 2020 r. punkt nieodpłatnej pomocy prawnej lub punkt nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz nieodpłatnej mediacji w powiecie leszczyńskim. Chętni do udziału w komisji konkursowej mogą zgłaszać się do 25 września br.

W powiecie leszczyńskim funkcjonują dwa punkty nieodpłatnej pomocy prawnej zlokalizowane w czterech miejscowościach. W Krzemieniewie i Rydzynie porad udzielają adwokaci i radcowie prawni, natomiast w Lipnie i Włoszakowicach przedstawiciele organizacji wybranej w otwartym konkursie. W 2019 r. porad udziela Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych "Wsparcie, Informacja, Rozwój" z Góry.

Wkrótce Zarząd Powiatu Leszczyńskiego ogłosi konkurs na prowadzenie w 2020 r. w powiecie leszczyńskim punktu nieodpłatnej pomocy prawnej lub punktu nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz nieodpłatnej mediacji.

Zgodnie z uchwałą Nr 88/2019 Zarządu Powiatu Leszczyńskiego z dnia 11 września 2019 r. w sprawie zgłaszania kandydatów na członków komisji konkursowej opiniującej oferty złożone w ramach konkursu na powierzenie realizacji zleconego zadania administracji rządowej z zakresu prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej lub punktu nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz nieodpłatnej mediacji w powiecie leszczyńskim w 2020 r. uprawnione organizacje pozarządowe oraz podmioty działające na podstawie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie mające siedzibę na terenie powiatu leszczyńskiego lub działające na rzecz jego mieszkańców mogą do 25 września br. zgłaszać swych przedstawicieli do komisji konkursowej opiniującej oferty, które zostaną złożone w konkursie.

Uchwała Zarządu Powiatu Leszczyńskiego