W Rydzynie zorganizowano happening z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Organizatorzy chcieli uzmysłowić, że uczące się w Rydzynie dzieci autystyczne są równie ważne, jak wszystkie inne.

W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Rydzynie od dwóch lat uczy się w dwóch oddziałach siedmioro dzieci autystycznych. Placówka zorganizowała więc happening z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu i w ten sposób celebrowała to święto, włączając się w globalną akcję „Zaświeć się na niebiesko“. Symbolem solidarności z osobami z autyzmem jest kolor niebieski.

Korowód przeszedł z placu przed SOSW na rydzyński rynek. Tam uczniowie gimnazjum w Rydzynie przedstawili program artystyczny.

- W happeningu uczestniczyli podopieczni specjalnego ośrodka, a także rydzyńscy przedszkolacy, uczniowie podstawówki oraz gimnazjum. Na koniec spotkania wypuszczono w niebo niebieskie balony, symbolizujące solidarność z osobami dotkniętymi autyzmem – informuje Katarzyna Kamińska, naczelnik wydziału spraw społecznych Starostwa Powiatowego w Lesznie.

W happeningu uczestniczyli m.in. wicestarosta Robert Kasperczak oraz burmistrz Rydzyny Kornel Malcherek.

{gallery}joomgallery/details/dzie_wiadomoci_autyzmu_w_rydzynie_26,width=250,height=250,thumbs=1,crop=1,thumbdetail=4,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}