Muzeum Początków Państwa Polskiego organizuje przejazd czterech pociągów specjalnych z zajęciami edukacyjnymi na temat wojny obronnej Polski w 1939 r. Dwa z nich przejadą przez Leszno.

Projekt „Koleje wolności 1939-2019. Wielkopolanie w kampanii wrześniowej 1939 r.” realizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, Koleje Wielkopolskie, Parowozownię Wolsztyn i Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu.

W dniach 1-4 października 2019 roku z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej na szlaki kolejowe Wielkopolski wyjadą cztery pociągi specjalne, w których będą prowadzone bezpłatne zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży  z wielkopolskich szkół, przybliżające historię wojny obronnej Polski w 1939 roku. Do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu zapraszamy nie tylko szkoły, ale także wszystkie chętne stowarzyszenia, instytucje, samorządy oraz osoby indywidualne.

Dwa z czterech pociągów przejadą przez Leszno: 1 i 4 października br. Zapisy do 25 września br.

tel. 61 426 46 41 w. 210 ; tel. kom. 690 887 669

www.muzeumgniezno.pl