Po wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na drodze powiatowej z Leszna do Dąbcza wykonawca przebudowy tej trasy znacznie zwiększył zakres prac. Utrudnienia w ruchu maja potrwać łącznie około miesiąca.

Od 4 kwietnia br. na przebudowywanej przez spółkę Strabag drodze powiatowej do Dąbcza obowiązuje ruch jednokierunkowy. Wyjazd z tej miejscowości na krajową „piątkę” jest niemożliwy, kierowcy muszą korzystać z objazdów.

Dzięki wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego drogowcy mogą wykonać prace na całej szerokości pasa drogowego, w tym m.in. frezowanie starej nawierzchni i wykonanie konstrukcji jezdni umożliwiającej jej poszerzenie do sześciu metrów.

Trwają też prace przy budowie ścieżki rowerowej. Od strony „piątki” do końca lasu będzie przebiegała po lewej stronie jezdni, na dalszym odcinku – po prawej. Pierwszy odcinek będzie wykonany z asfaltu, drugi – z kostki betonowej.

Zmiana organizacji ruchu na drodze powiatowej oznacza też modyfikację trasy przejazdu autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji w Lesznie. Na prośbę samorządu „12” z Dąbcza do Leszna do przystanku „Dąbcze kościół” przebiega bez zmian, potem autobus wraca do drogi nad zalewem i dojeżdża do krajowej „piątki” i jedzie do Leszna. Od przystanku Aleja Konstytucji 3 Maja Galeria autobus linii nr 12 wraca na wcześniejszą trasę. Do odwołania wyłączony został tylko przystanek „Dąbcze osiedle” położony przy przebudowywanej trasie do Leszna.