Regionalny tygodnik Panorama Leszczyńska obchodził swoje 40-lecie. W jubileuszowej gali w Lesznie uczestniczyły m.in. władze powiatu leszczyńskiego.

Panorama Leszczyńska ukazuje się od 14 grudnia 1979 r. Od czterech dekad dostarcza mieszkańcom województwa leszczyńskiego, a od 1999 r. kilku powiatów, informacje na temat regionu.  W XX wieku redakcja rozpoczęła równolegle prowadzenie portalu internetowego.

Podczas jubileuszowej gali zorganizowanej w Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie redakcja uhonorowała wyróżnieniami zasłużone dla regionu osoby i firmy. Przyznano także cztery specjalne nagrody z okazji 40-lecia, które otrzymali prezydent Leszna Łukasz Borowiak, prezes spółki Agromix Rojęczyn Józef Dworakowski, klub sportowy Unia Leszno i pilot szybowcowy Janusz Centka.

W jubileuszu Panoramy Leszczyńskiej uczestniczyły władze powiatu leszczyńskiego – starosta Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Maciej Wiśniewski i przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk.

Fot. M.Jaśkowiak elka.pl