Młodzież Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rydzynie uczestniczyła w projekcie poświęconym działalności Polskiego Czerwonego Krzyża.

W internacie SOSW Rydzyna został zrealizowany projekt przybliżający uczniom placówki działalność Polskiego Czerwonego Krzyża.  Akcja zorganizowana została z okazji 100-lecia powstania najstarszej polskiej organizacji humanitarnej, która zajmuje się udzielaniem pomocy w czasie klęsk i wojen, pomocą socjalną, nauką udzielania pierwszej pomocy, prowadzeniem zabezpieczeń medycznych na imprezach masowych, propagowaniem idei honorowego krwiodawstwa itp.

Uczestnicy projektu poznali historię PCK, uczyli się zasad udzielania pierwszej pomocy, częstowali się zdrowymi przekąskami i podziwiali tematyczną wystawę prac plastycznych przygotowaną przez wychowanków internatu. Całość przygotowana została przez Elżbietę Marciniak, Karolinę Skorupińską - Głowacz, Krystynę Prentczyńską, Elżbietę Ratajczak i Elżbietę Jabłońską.

Obchody 100. rocznicy powstania PCK w Polsce zostały objęte honorowym patronatem Pierwszej Damy RP Pani Agaty Kornhauser - Dudy.