Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Wsparcie, Informacja, Rozwój" z Góry wygrało konkurs na prowadzenie w 2020 r. w powiecie leszczyńskim punktu nieodpłatnej pomocy prawnej.

Za organizację nieodpłatnej pomocy prawnej w powiecie leszczyńskim odpowiada starosta leszczyński. Zgodnie z ustawą o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej usługi te są świadczone każdej osobie fizycznej, która złoży oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej. Udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego odbywa się według kolejności zgłoszeń, po umówieniu terminu wizyty w Starostwie Powiatowym w Lesznie.

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Wsparcie, Informacja, Rozwój" z Góry wygrało konkurs na prowadzenie w 2020 r. w powiecie leszczyńskim punktu nieodpłatnej pomocy prawnej (porady prowadzi także w roku 2019).

Od początku 2020 r. mieszkańcy powiatu leszczyńskiego będą mieli do  wyboru dwa punkty nieodpłatnej pomocy prawnej w pięciu lokalizacjach. W porównaniu z rokiem bieżącym dodatkowym miejscem udzielania świadczeń będzie w 2020 r. Święciechowa.

W 2020 r. adwokaci i radcowie prawni udzielać będą porad w poniedziałki w Święciechowie (budynek Urzędu Gminy), wtorki i czwartki – w Rydzynie (budynek Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego) oraz w środy i piątki – w Krzemieniewie (budynek Urzędu Gminy). Natomiast adwokaci i radcowie prawni Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „Wsparcie, Informacja, Rozwój" z Góry pomagać będą w poniedziałki i wtorki we Włoszakowicach (budynek Urzędu Gminy) oraz środy, czwartki i piątki w Lipnie (budynek Zespołu Szkół).