Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rydzynie poznali tradycje świąt Bożego Narodzenia.

Uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej w SOSW w Rydzynie odwiedzili Muzeum Okręgowe w Lesznie. Uczestniczyli w zajęciach na temat tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia. W nastrojowych salach muzealnych uczniowie chętnie włączali się do rozmowy z prowadzącym oraz z zainteresowaniem słuchali opowieści. Następnie odbyła się część praktyczna. Każdy mógł wykonać choinkę i ozdobić ją według własnego pomysłu. To było bardzo ciekawe doświadczenie, a dla niektórych była to pierwsza wizyta w muzeum.