Władze powiatu leszczyńskiego oraz wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu podziękowali za współpracę z samorządami odchodzącemu na emeryturę płk Mirosławowi Szwedowi, dowódcy 4. zielonogórskiego pułku przeciwlotniczego oraz kończącemu służbę w Lesznie komendantowi miejskiemu Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie Maciejowi Zdędze.

Podczas sesji Rady Powiatu Leszczyńskiego – w obecności zaproszonych na tę okazję wójtów i burmistrzów gmin powiatu leszczyńskiego – starosta Jarosław Wawrzyniak podziękował dwóm oficerom za wieloletnią współpracę z samorządami oraz działalność na rzecz mieszkańców powiatu.

Płk dr Mirosław Szwed kierował przez siedem lat 4. zielonogórskim pułkiem przeciwlotniczym, w skład którego wchodzą dywizjony stacjonujące w Czerwieńsku koło Zielonej Góry i w Lesznie. Żołnierze tej jednostki byli m.in. organizatorami wielu uroczystości historyczno – patriotycznych, zapewniali asystę honorową podczas obchodów świąt państwowych w powiecie leszczyńskim, wspomagali samorząd podczas organizacji Dni Powiatu Leszczyńskiego 2019.

Komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie  st. bryg. Maciej Zdęga został komendantem Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Przez ponad 30 lat był związany z leszczyńska komendą, pełniąc wcześniej funkcje m.in. dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej i zastępcy komendanta miejskiego.

Z okazji powierzenia obowiązków komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej  w Lesznie st. kpt Sebastian Kozłowski otrzymał od starosty Jarosława Wawrzyniaka list gratulacyjny.

Wiecej zdjęć na profilu powiatu leszczyńskiego na Facebooku