1 leszczyński dywizjon przeciwlotniczy obchodził swe święto. Z tej okazji zorganizowano dzień otwartych koszar oraz uroczystą zbiórkę pododdziałów.

Święto dywizjonu to pamiątka wydarzeń z 16 kwietnia 1945 r., kiedy swój chrzest bojowy przeszedł wchodzący w skład II Armii Wojska Polskiego 69 pułk artylerii przeciwlotniczej. Jego tradycje przejął stacjonując y w Lesznie przez dekady 69 leszczyński pułk przeciwlotniczy. Po jego rozformowaniu kontynuuje je 1 leszczyński dywizjon przeciwlotniczy, wchodzący w skład 4 zielonogórskiego pułku przeciwlotniczego.

Zaproszenie dowódcy pułku pułkownika Mirosława Szweda na uroczysta zbiórkę pododdziałów przyjęli m.in. wiceprezydent Leszna Piotr Jóźwiak, starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, byli żołnierze i sympatycy leszczyńskiego pułku przeciwlotniczego.

Święto było okazją wręczenia kapitanowi Robertowi Gwiaździńskiemu Gwiazdy Afganistanu, odznaczenia za udział w zagranicznej misji wojskowej.

{gallery}2016/artykuly/swieto_pulku,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}