Starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak spotkał się z przedstawicielami klubów sportowych, którzy otrzymają na swą działalność w 2020 r. dotacje z budżetu samorządu.

Kluby sportowe składają w Starostwie Powiatowym w Lesznie do połowy grudnia wnioski o przyznanie dotacji na swą działalność w powiecie leszczyńskim. Pod koniec 2019 r. złożono łącznie 15 wniosków o udzielenie dotacji na kwotę ok. 110 tys. zł, natomiast w budżecie powiatu na 2020 r. radni uchwalili 50 tys. zł na ten cel. Zarząd Powiatu Leszczyńskiego przyznał dotacje 14 klubom.

Starosta Jarosław Wawrzyniak podpisał umowy przyznające dotacje i spotkał się z przedstawicielami czterech klubów. Władze klubów: Uczniowskiego Klubu Sportowego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach (szachy), MTS Aktywne Włoszakowice (piłka ręczna), Uczniowskiego Klubu Sportowego Roszada Lipno (warcaby) i Klubu Sportowego Dąbcze (tenis stołowy) przedstawili sukcesy swoich zawodników oraz tegoroczne plany szkoleniowe i organizacyjne.

W najbliższym czasie zorganizowane zostanie spotkanie z przedstawicielami kolejnych klubów.

Więcej zdjęć na profilu powiatu leszczyńskiego na Facebooku