W Poznaniu podpisana została umowa o dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich  2014-2020 przebudowy drogi powiatowej – ul. Dworcowej w Krzemieniewie.

W maju ub.r. powiat leszczyński złożył wniosek o dofinansowanie z budżetu Unii Europejskiej przebudowy drogi powiatowej nr 4792P w Krzemieniewie, na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową nr 12 do ronda. Projekt powiatu leszczyńskiego o wartości 3.173.440 zł otrzyma 50 proc. Dofinansowania kosztów inwestycji, tj. 1.588.505 zł.

W Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu podpisana została umowa o dofinansowanie przebudowy drogi w Krzemieniewie. Powiat Leszczyński jest kolejnym beneficjentem PROW 2014-2020, z którym 30 stycznia 2020 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu podpisałem umowę na dofinansowanie inwestycji drogowej. Pomoc w kwocie 1 588 505 zł przyznana została na realizację zadania pn. "Przebudowa drogi powiatowej nr 4792 P na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową nr 12 do ronda w m. Krzemieniewo". Umowę z wicemarszałkiem województwa wielkopolskiego Krzysztofem Grabowskim podpisali starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Maciej Wiśniewski oraz z upoważnienia skarbnika powiatu Teresa Kaźmierska.