Zespół Szkół Rolniczo – Budowlanych w Lesznie obchodzić będzie 26 września br. 100-lecie swej działalności. Dyrekcja szkoły zachęca do udziału w jubileuszu uczniów, absolwentów, pracowników, byłych pracowników oraz przedstawicieli firm i organizacji wspierających szkołę. Od lat bardzo wielu uczniów tej placówki to mieszkańcy powiatu leszczyńskiego.

Zespół Szkół Rolniczo-Budowlanych powstał w 2002 r. po połączeniu Zespołu Szkół Rolniczych i Zespołu Szkół Budowlanych, które wcześniej funkcjonowały jako samodzielnej placówki. Szkolnictwo rolnicze i budowlane w Lesznie ma wspólne korzenie i wywodzi się z powstałej w 1912 r. Szkoły Przemysłowo-Handlowej w Lesznie. Początek historii Zespołu Szkół Rolniczych datuje się od 1920 r, w którym Wielkopolska Izba Rolnicza z Poznania powołała szkołę rolniczą w Lesznie. Natomiast początek historii Zespołu Szkół Budowlanych datuje się od 1922 r., tj. od momentu powstania Państwowej Szkoły Budownictwa w Lesznie.

Dyrekcja ZSR-B zaplanowała obchody jubileuszu 100-lecia na 26 września br. Program przewiduje:

• mszę w kościele pw. Świętego Krzyża w Lesznie;

• uroczystą akademię w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie;

• spotkania i imprezy towarzyszące na terenie ZSR-B;

• wieczór taneczny w Restauracji Finezja.

Szczegółowe informacje wraz z formularzem zgłoszeniowym będzie można znaleźć na

www.zsrb.leszno.pl oraz na profilu ZSR-B na Facebooku.