W Starostwie Powiatowym w Lesznie samorządowcy, urzędnicy i przedstawiciele służb z powiatu leszczyńskiego uczestniczyli w kolejnej wideokonferencji z posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Posiedzenie  to było związane z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Prowadził je wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. W trakcie posiedzenia wielkopolski państwowy wojewódzki inspektor sanitarny Andrzej Trybusz przedstawił sytuację związaną z koronawirusem w Polsce.

W powiecie leszczyńskim nie odnotowano dotąd ani jednego przypadku zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Natomiast jedna osoba pozostaje w tzw. kwarantannie domowej (odosobnione osoby zdrowe, które miały bliski kontakt z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie; obserwacja stanu zdrowia), a 22 osoby są pod nadzorem epidemiologicznym (osoby przebywały w obiekcie lub środku transportu z nosicielem lub chorym, ale nie miały z nim bezpośredniego kontaktu, prewencyjnie kontroluje się ich stan zdrowia). Podczas konferencji zdecydowano, że Szpital Miejski im. Józefa Strusia w Poznaniu o profilu zakaźnym, przeznaczony będzie wyłącznie dla pacjentów z koronawirusem.

Zgodnie z decyzją Wojewody Wielkopolskiego z dniem 13 marca 2020 r. w cały województwie wstrzymano Kwalifikację Wojskową.