Dotychczas w powiecie leszczyńskim nie stwierdzono ani jednego przypadku zakażenia koronawirusem. Kwarantanną objętych jest natomiast trzech mieszkańców.

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Lesznie poinformowało o aktualnej stanie działań służb i instytucji publicznych związanych z ograniczeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa w powiecie leszczyńskim.

Według danych na 16 marca br. Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Lesznie nie zanotowała ani jednego przypadku zakażenia koronawirusem w Lesznie i powiecie leszczyńskim, natomiast 15 osób, w tym 3 w powiecie leszczyńskim,  poddanych jest kwarantannie.

W Starostwie Powiatowym w Lesznie oraz we wszystkich urzędach miejskich i gminnych w powiecie zawieszono bezpośrednią obsługę mieszkańców lub wprowadzono ograniczenie w tej obsłudze do spraw pilnych, rekomendując załatwianie spraw pocztą tradycyjną i elektroniczną.

Wszystkie instytucje samorządowe w powiecie leszczyńskim odwołały lub przełożyły zaplanowane na najbliższe tygodnie konkursy, imprezy kulturalne, sportowe i rekreacyjne, w tym największą w regionie – Bieg Sokoła w Bukówcu Górnym (przełożony na 4 października br.), a także okolicznościowe spotkania i zebrania. Gminne ośrodki kultury zawiesiły działalność swoich sekcji.