Pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie wykonali 90 maseczek ochronnych, które mają trafić do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie.

PCPR w Lesznie odpowiedziało na apel Hufca ZHP w Lesznie o wykonanie masek ochronnych. Na Facebooku harcerze zamieścili ogłoszenie: „Kto posiada maszynę do szycia, ma trochę wolnego czasu i chce pomóc - nie ma na co czekać!!!”.

Dh Anna Pałasz z Hufca w Lesznie przekazała włókninę, a pracownice PCPR w Lesznie w ciągu dwóch dni wykroiły, sfastrygowały i uszyły na maszynie 90 maseczek.  Maseczki zostały przekazane leszczyńskiemu hufcowi i mają trafić do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie.

W najbliższym czasie pracownicy PCPR uszyją kolejną partię maseczek.

Więcej zdjęć na profilu Powiatu Leszczyńskiego na Facebooku