Dwa razy w tygodniu geodeci mają możliwość osobistego przekazania i odbioru dokumentacji ze Starostwa Powiatowego w Lesznie. Dzięki temu liczba prowadzonych przez urząd spraw geodezyjnych jest w większości ich rodzajów porównywalna z okresem sprzed epidemii koronawirusa.

Zgodnie z zarządzeniem Starosty Leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka od 16 marca br. Starostwo Powiatowe w Lesznie nie prowadzi bezpośredniej obsługi mieszkańców. Wychodząc naprzeciw potrzebom firm geodezyjnych i aby nie opóźniać prac inwestycyjnych w powiecie leszczyńskim zorganizowana została obsługa geodetów przy zamkniętym budynku starostwa przy Al. Jana Pawła II 23 w Lesznie. Dwa razy w tygodniu: we wtorki w godz. 7.45-8.45 oraz w piątki w godz. 12.00-14.00 geodeci – przy zachowaniu wymogów bezpieczeństwa – mają możliwość osobistego przekazania dokumentacji do Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej oraz odebrania wyników prac.

Dzięki takiemu rozwiązaniu w ciągu pierwszego miesiąca od czasowego zawieszenia bezpośredniej obsługi mieszkańców liczba zgłoszonych prac geodezyjnych wyniosła 305 (dla porównania w styczniu i lutym br. były to liczby odpowiednio: 407 i 341), liczba oddanych przez wykonawców prac geodezyjnych operatów technicznych – 325 (w styczniu i lutym br. odpowiednio 359 i 366), a liczba operatów technicznych z prac geodezyjnych przyjętych do zasobu PODGiK – 361 (w styczniu i lutym br. odpowiednio 337 i 308).

Dodatkowo od poniedziałku 20 kwietnia br. przed wejściem do budynku zamontowano skrzynkę, gdzie bez ograniczeń czasowych można wrzucać wnioski do Biura Obsługi Klienta i operaty techniczne do wykonawców prac geodezyjnych. Dokumenty będą wyjmowane ze skrzynki raz dziennie, a jeśli wyniknie taka potrzeba - to także częściej.