Do 30 września br. przy drogach powiatowych na terenie gminy Osieczna powstanie łącznie  ok. 10,7 km nowych ciągów dróg pieszo – rowerowych. Inwestorem jest gmina Osieczna, powiat leszczyński współfinansuje to przedsięwzięcie kwotą ok. 565 tys. zł.

 

Konsorcjum firm LU-MAX Łukasz Masłowski z Leszna i PRA-MAS z Leszna do 30 września br. zbuduje przy drogach powiatu leszczyńskiego w gminie Osieczna ok. 10,7 km ścieżek pieszo – rowerowych z asfaltu i kostki betonowej. Prace wykonywane są od ub.r. w dwóch ciągach: pierwszy od skrzyżowania z drogą Łoniewo - Kąkolewo do Grodziska, a potem z Grodziska przez Świerczynę do Ziemnic, a drugi - ze Świerczyny przez Berdychowo do Osiecznej. Ponadto zbudowane zostaną dwa miejsca przesiadkowe – w Świerczynie (przy Zespole Szkół) i w Grodzisku (przy sali wiejskiej), na które składać się będą wiaty przystankowe, stojaki na rowery i oświetlenie solarne.

Koszt wykonywanych prac to ok. 6,5 mln zł, z czego 85 proc. kosztów pokryje dotacja z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020. Powiat leszczyński współfinansuje tę inwestycję kwotą ok. 565 tys. zł.

Więcej zdjęć na profilu Powiatu Leszczyńskiego na Facebooku

Logo strony