Sporym sukcesem kickbokserów Polonii 1912 Leszno zakończyły się mistrzostwa Polski kadetów, kadetów młodszych i juniorów. Dwa złote medale zdobył Dominik Walkowiak z Włoszakowic.

W mistrzostwach Polski w sali Ćwicznia w Lesznie uczestniczyło blisko pół tysiąca zawodników z 63 klubów kickboxingu. To rekordowa frekwencja na zawodach w Lesznie.

Złote medale w formule pointfighting zdobyli dwaj zawodnicy gospodarzy – Polonii 1912 Leszno – juniorzy Dominik Walkowiak z Włoszakowic (kategoria 79 kg) i Jacek Ludwiczak z Leszna (69 kg). Ten pierwszy złoto wywalczył także w formule light-contact, podobnie jakl kadet starszy Mikołaj Mańka z Leszna (52 kg). Łącznie zawodnicy Polonii 1912 zdobyli 16 medali. W klasyfikacji drużynowej kickbokserzy z Leszna zajęli drugie miejsce.

- To były bardzo udane mistrzostwa dla zawodników Polonii 1912 Leszno. Potwierdziliśmy, że klub dobrze pracuje z młodzieżą, co ma przełożenie na wyniki na najważniejszych zawodach w kraju – informuje Albin Pudlicki, trener Polonii 1912 Leszno.

Mistrzostwa Polski odbyły się pod patronatem starosty leszczyńskiego. Z budżetu powiatu dofinansowano zakup części pucharów dla zawodników.