Stowarzyszenie Przyjaciół Boszkowa po raz ósmy organizuje akcję „Czyścimy Jezioro Dominickie”. Odbędzie się w sobotę 21 maja br. Po sprzątaniu będzie czas na rozrywkę i kiełbasę z grilla. Jak co roku akcję finansowo wspiera powiat leszczyński.

Akcja wpisała się na stałe w kalendarz imprez w Boszkowie, co roku inauguruje sezon turystyczno – wypoczynkowy. „Sprzątanie Jeziora Dominickiego” organizuje Stowarzyszenie Przyjaciół Boszkowa, we współpracy z licznymi instytucjami, organizacjami i sponsorami.

Co roku setki osób przemierzają lasy, łąki, bagniska, kanały i inne zarośla, a płetwonurkowie przeczesują dno jeziora. Przez lata zebrano już ponad 17 ton śmieci.

Kolejną edycję akcji zaplanowano na sobotę 21 maja br. Rozpocznie się o godz. 10:00 w Boszkowie, a bazą akcji jak zwykle będzie Ośrodek Wypoczynkowy „Przystań”, dawny ośrodek kuratoryjny.

- Zadbajmy wspólnie o czystość wód Jeziora Dominickiego, terenów przybrzeżnych oraz pobliskich lasów i łąk przed letnim sezonem turystycznym. W inicjatywie tej ma swój udział również Starostwo Powiatowe w Lesznie, finansując zakup worków na zbieranie śmieci, rękawic oraz drobnych upominków na nagrody dla uczestników licznych konkursów o tematyce związanej z regionem leszczyńskim – informuje Janusz Perski, naczelnik wydziału ochrony środowiska, rolnictwa i leśnictwa Starostwa Powiatowego w Lesznie.

Przewidywany program akcji „Czyścimy Jeziora Dominickie”:

10:00 Rejestracja uczestników i wyznaczenie zadań

10:30 - 11:00   Rozpoczynamy akcję sprzątania w wyznaczonych sektorach.

14:00 - 15:00   Grupy terenowe wracają do bazy akcji

15:00 - 15.30   Przygotowania do ogniska/grilla, degustacja, wspólne zdjęcia, zabawy i konkursy edukacyjne dla najmłodszych

16:00     Podsumowanie akcji, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami

17:00 - 19.00   Koncert w połączeniu z biesiadą przy ognisku oraz zabawami integracyjnym, wystąpią Bedrock Blues oraz Stacja Poezja