Godło Polski  Herb województwa Wielkopolskiego POL powiat leszczyński COA    800px POL gmina Krzemieniewo Herb Lipna - link 1200px POL Osieczna COA Rydzyna Święciechowa Wijewo Włoszakowice

Piłkarze Rydzyniaka Rydzyna odpadli z rozgrywek o Puchar Polski. Przegrali u siebie w pierwszej rundzie z trzecioligową Polonią Środa Wielkopolska 1:3.

Rydzyniak, który w finale okręgowym pokonał Kanię Gostyń, awansował do pierwszej rundy Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Podopieczni trenera Karola Matuszewskiego nie byli jednak faworytem meczu z trzecioligową Polonią Środa Wielkopolska. Mimo widocznej różnicy klas, zwłaszcza w pierwszej połowie gospodarze rydzyńskiego spotkania wyraźnie nie ustępowali gościom. Polonia już dziewiątej minucie zdobyła prowadzenie po golu Krzysztofa Bartoszaka. Gospodarze w siedemnastej minucie wyrównali za sprawą Emiliana Prałata. W 25 minucie goście znów objęli prowadzenie po bramce Krystiana Pawlaka.

Po przerwie mecz był wyrównany, ale Rydzyniakowi nie udało się wyrównać. W 88 minucie goście przypieczętowali awans ko kolejnej rundy Pucharu Polski, trzeciego gola zdobył Piotr Fontowicz.

Przygoda reprezentanta okręgu leszczyńskiego - Rydzyniaka Rydzyna - z Pucharem Polski zakończyła się w pierwszej rundzie. Drużyna z powiatu leszczyńskiego wstydu jednak nie przyniosła. Pamiątkowe medale rydzyńskim piłkarzom wręczyli burmistrz Rydzyny Kornel Malcherek i starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

{gallery}2016/artykuly/Rydzyna_PucharPolski_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}