Dziewczyny z Zespołu Szkół w Brennie zdominowały mistrzostwa powiatu leszczyńskiego w siatkówce plażowej. Jedna z drużyn gimnazjalistek zdobyła złoto, a druga – brąz.

W mistrzostwach, które rozegrano na boisku III LO w Lesznie uczestniczyło osiem zespołów. Gimnazja w Brennie, Lipnie i Kąkolewie wystawiły po dwie drużyny, a Osieczna i Pawłowice – po jednej.

Złoty medal zdobyła drużyna z Brenna w składzie Katarzyna i Barbara Szwon. W finale pokonały gimnazjalistki z Lipna – Martynę Stróżak i Emilię Bolewicz. Brązowy medal wywalczyła druga drużyna z Brenna – Katarzyna Majer i Daria Wolnik.

Czwarte miejsce zajęły gimnazjalistki z Pawłowic, piąte – druga drużyna z Lipna, szóste – uczennice z Kąkolewa, siódme – z Osiecznej i ósme – druga drużyna z Kąkolewa.

Medale i dyplomy zawodniczkom i trenerom wręczył wicestarosta leszczyński Robert Kasperczak.

{gallery}2016/artykuly/Leszno_gimnazja_siatkowka_kobiety_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}