W Rydzynie rozegrano II kolejkę Wielkopolskiej Ligi Taekwondo Olimpijskiego. Imprezę sportową promującą powiat leszczyński wsparto z budżetu samorządu.

W zawodach w konkurencjach sprawnościowych oraz walki sportowej uczestniczyło 180 zawodników i zawodniczek w kategoriach: dzieci, młodzik, junior, kadet, senior oraz masters.

Do Rydzyny przyjechały dominujące kluby z Polski: z Kórnika, Długich Starych, Mosiny, Tarnowa Podgórnego, Stęszewa, Rydzyny i Poznania. W klasyfikacji drużynowej po drugiej kolejce Wielkopolskiej Ligi Taekwondo Olimpijskiego na pierwszym miejscu znajduje się UKS Dragon Długie Stare.

Otwarcia zawodów dokonał burmistrz Rydzyny Kornel Malcherek. Wśród sponsorów rydzyńskich zawodów był powiat leszczyński.