W Komendzie Miejskiej Policji w Lesznie odbyło się posiedzenie komisji bezpieczeństwa i porządku miasta Leszna i powiatu leszczyńskiego. Poświęcona byłą głównie zapewnieniu bezpieczeństwa podczas sezonu letniego.

Gospodarzem spotkania był p.o. komendanta miejskiego policji w Lesznie Arkadiusz Milewski. W posiedzeniu komisji bezpieczeństwa i porządku miasta Leszna i powiatu leszczyńskiego uczestniczyli prezydent Łukasz Borowiak, starosta Jarosław Wawrzyniak oraz komendanci leszczyńskiej straży pożarnej i miejskiej, radni oraz szef powiatowego sanepidu.

Podczas posiedzenia komisji dyskutowano na temat stanu bezpieczeństwa w mieście i powiecie.

- Głównym tematem rozmów był stan przygotowań do zapewnienia bezpieczeństwa w trakcie sezonu letniego, w szczególności w zakresie: ruchu drogowego, wypoczynku nad wodą oraz imprez masowych. Poruszono także kwestię zabezpieczenia przedsięwzięć związanych z organizacją Światowych Dni Młodzieży, w tym dla przebywających na naszym terenie pielgrzymów – informuje Monika Żymełka, rzeczniczka leszczyńskiej policji.

W trakcie wakacji na terenie słuzbowym zespołu dzielnicowych we Włoszakowicach służbę będzie pełnić 10 policjantów, w tym jeden przewodnik z psem słuzbowym. W weekendy leszczyńscy policjanci będą wzmacniani funkcjonariuszami prewencji z Poznania. Zorganizowane zostaną służby na łodziach motorowych na jeziorach Dominickim, Breńskim połączonym kanałem z Jeziorem Białym i Jeziorem Miałkim oraz na Jeziorze Łoniewskim.