W niedzielę 12 czerwca br. w Wijewie odbędzie się czwarta edycja Przeglądu Muzyki i Piosenki Biesiadnej. Popularna impreza jest współfinansowana przez powiat leszczyński.

Przegląd rozpocznie się 12 czerwca br. o godz. 14 na placu przy sali Gminnego Ośrodka Kultury w Wijewie. W programie przewidziano występy kilkunastu zespołów śpiewaczych i chórów z powiatów leszczyńskiego, wolsztyńskiego i nowotomyskiego. Organizatorzy spodziewają się łącznie ponad pół tysiąca uczestników i widzów. Impreza służy popularyzacji muzyki i piosenki różnych regionów kraju. Zespoły i chóry zaprezentują m.in. folklor i muzykę śląską.

Organizatorami przeglądu są Stowarzyszenie Działajmy razem z Wijewa, samorząd Wijewa oraz powiat leszczyński, który dofinansował budżet imprezy.