Powiat rozpoczął kolejne dwie inwestycje drogowe. Do końca wakacji wyremontowana zostanie jezdnia w miejscowościach Karchowo i Robczysko.

Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie podpisał umowy na remonty dwóch odcinków dróg. Na przetarg na wykonanie podwójnego powierzchniowego utrwalenia ponad dwóch kilometrów nawierzchni w Karchowie w gminie Krzemieniewo złożono siedem ofert. Najtańsza należy do firmy Ago Drogi z Golędzinowa i to ona za 72 tys. zł wykona zlecenie do końca sierpnia br.

Także siedem firm zabiegało o kontrakt na wykonanie podwójnego powierzchniowego utrwalenia nawierzchni na dwóch odcinkach dróg powiatowych w Robczysku. Za wykonanie prac do końca sierpnia, łącznie na około dwóch kilometrach jezdni, powiat zapłaci firmie Gart z Golędzinowa ok. 93 tys. zł. W obu przypadkach firmy udzielą na swe prace trzyletniej gwarancji.

Wkrótce rozpoczną się też dwie inwestycje chodnikowe. ZDP ogłosił przetargi na drugie etapy już zakończonych w tym roku prac. W Robczysku wyremontowany zostanie chodnik na kolejnych ponad stu metrach, natomiast w Długich Starych – na półkilometrowym odcinku.