Gimnazjum z Bukówca Górnego oraz Zespół Szkół Ekonomicznych w Lesznie wygrały młodzieżowe mistrzostwa leszczyńskiego rejonu Ligi Obrony Kraju w strzelectwie sportowym. Puchary dla najlepszych gimnazjalistów ufundował samorząd powiatowy.

Mistrzostwa rozegrano oddzielnie dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W każdej kategorii uczestniczyły pięcioosobowe drużyny (czterech uczniów i opiekun).

- Młodzież rywalizowała w dwuboju strzeleckim – strzelaniu z karabinka sportowego oraz z karabinka pneumatycznego. Jak co roku w zawodach była ostra rywalizacja i o kilku osobach można powiedzieć, że mają strzelecki talent – informuje Stanisław Andrzejewski, prezes Rejonowej Organizacji LOK w Lesznie.

Rywalizację wśród gimnazjalistów wygrała drużyna z Bukówca Górnego, drugie miejsce zajęła reprezentacja Gimnazjum Nr 2 w Lesznie, a trzecie – Gimnazjum Nr 5 w Lesznie. Indywidualnie najlepszy wynik należał do Karoliny Marcinek z Bukówca Górnego. Nagrody dla najlepszych gimnazjalistów ufundowało Starostwo Powiatowe w Lesznie.

Najlepszą drużyną ponadgimnazjalną w strzelectwie sportowym może pochwalić się Zespół Szkół Ekonomicznych w Lesznie, drugie miejsce w mistrzostwa zajęli uczniowie Zespołu Szkół z Nietążkowa, a trzecie – III LO w Lesznie.

{gallery}2016/artykuly/Leszno_strzelectwo_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}