Na basenie przy Szkole Podstawowej w Lesznie zorganizowano XII Wielkopolską Spartakiadę Pływacką Amazonek. Organizację zawodów, w których uczestniczyły kluby z Wielkopolski dofinansował powiat leszczyński.

W spartakiadzie, zorganizowanej pod hasłem „Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą”, uczestniczyły trzyosobowe zespoły amazonek z Wielkopolski: z Gniezna, Jarocina, Kalisza, Konina, Środy Wielkopolskiej, Leszna i powiatu leszczyńskiego. Gościnnie w zawodach pływackich wystartowały reprezentacje Uniwersytetu III Wieku w Lesznie i leszczyńskiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Gospodynie spartakiady nie okazały się gościnne dla rywali - drużynowo wygrały amazonki z Leszna. Drugie miejsce zajęły kobiety ze Środy Wielkopolskiej, a trzecie - z Gniezna. W rywalizacji indywidualnej zwyciężyła Barbara Krakowska z Leszna, przed Marią Bielawską ze Środy Wielkopolskiej i Mirosławą Dudczak z Gniezna.

Spartakiadę współfinansowało Starostwo Powiatowe w Lesznie, które ufundowało puchary i nagrody dla zawodniczek. Wręczał je wicestarosta Robert Kasperczak.

{gallery}2016/artykuly/Leszno_spartakiada_amazonek_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}